champions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

David Vila kalon në Barcelonë

Shko poshtë

David Vila kalon në Barcelonë Empty David Vila kalon në Barcelonë

Mesazh  Arti Tue May 04, 2010 5:52 am

David Vila kalon në Barcelonë David_Vila




Valencia dhe Barcelona kanë rënë dakord për transferimin e sulmuesit spanjoll, David Vila në radhët e katalunasve. David Vila është edhe kandidati kryesor për t'u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në kombëtaren spanjolle, pasi që është i ftuar të luajë në botërorin “Afrika e Jugut 2010”.

Sipas të përditshmes sportive spanjolle “Marca”, në fund të këtij sezoni, në afatin kalimtar, David Vila do t'i bashkëngjitet futbollistëve të Barcelonës.

Ky transferim ka qenë një kërkesë e trajnerit të Barcelonës, Josep Guardiola, i cili, Vilën e kishte pasur në planet e tij edhe vitin e kaluar, por që nuk kishin mundur të bien dakord me klubin e Valencias për transferimin e tij.

Bisedimet për transferimin e tij, kishin filluar kohë më parë, mirëpo presidenti i Barcelonës, Johan Laporta ka kërkuar që marrëveshja për kalimin e tij në radhët e tyre, të përmbyllet para skadimit të kontratës së tij me Valencian, e cila i skadon më 13 qershor. /KNN/
Arti
Arti
Web Master
Web Master

Numri i postimeve : 87
Join date : 07/07/2009
Location : Kosovë-Prishtinë

https://kampionet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi