Shko poshtë

Roma merr përkohësisht kreun Empty Roma merr përkohësisht kreun

Mesazh  Arti Tue May 04, 2010 5:54 am

Roma merr përkohësisht kreun 02sport_-_Roma

Roma ka mposhtur mbrëmë Parmën me rezultat 2:1 dhe ka marrë përkohësisht kreun tabelës në “Serie A”.

Roma tani ka 74 pikë, një pikë më pak se Interi që gjendej në pozitën e parë, por që ka një ndeshje më pak dhe çdo gjë do të varet nga ndeshja që Interi do të zhvillojë sot kundër Lacios.

Roma kaloi e para në epërsi përmes mesfushorit ofensiv, Françesko Totit, i cili në minutën e katërt të ndeshjes shënoi në portën e Parmes për të kaluar romanët në epërsi.

Pjesa e parë e ndeshjes kaloi me epërsinë minimale të Romës në 1:0.

Golin e dytë Roma e shënoi në minutën e 75-të të ndeshjes përmes sulmuesit Rodrigo Tadel. Pasë minuta më vonë, në minutën e 80-të, futbollistët e Parmës shënuan gol përmes David Lanfazame për të ngushtuar epërsinë ndaj Romës në 2:1.

Ky gol ishte edhe goli që shënoi rezultatin përfundimtar Parma – Roma 1:2./KNN/