champions

Volejboll, AKPA Te Luzha shpallet kampion

Shko poshtë

Volejboll, AKPA Te Luzha shpallet kampion Empty Volejboll, AKPA Te Luzha shpallet kampion

Mesazh  Arti Fri Jun 04, 2010 7:14 am

Volejboll, AKPA Te Luzha shpallet kampion AKPA_Te_Luzha

AKPA Te Luzha ka fituar titullin e kampionit pasi që ndeshjen e dytë gjysmë finale të Play-offit, ka mposhtur Trasing group Prishtinën me rezultatin 3:2 në sete.

Në finalen e dytë të Play-offit, ka qenë interesant fakti se ndeshja pasi ka filluar, është ndërprerë për 30 minuta, kur rezultati ka qenë 2:2.

Arsye e kësaj ndërprerjeje ka qenë se vendasit nuk e kanë ftuar shërbimin policor, ndërsa mysafirët kanë këmbëngulur se pa praninë e policisë nuk do të vazhdojnë ndeshjen.

Pas 30 minutave arrijnë policia dhe ndeshja vazhdon. Në këtë ndeshje nuk kanë munguar tensionet në mes adhuruesve prishtinas dhe ferizajas, por e tëra ka kaluar pa ndonjë incident serioz. Volejbollisti i AKPA Te Luzha, Valon Nikçi ka qenë i gëzuar që arriti titullin me luzhasit.

Trasing group Prishtina – AKPA Te Luzha 2:3 (25:27, 25:12, 19:25, 25:20, 11:15)/KNN