Shko poshtë

Mundet "Maradona" Empty Mundet "Maradona"

Mesazh  Arti Sat Jul 03, 2010 10:20 am

Mundet "Maradona" Germanya

Ekipi i Maradones (Argjentina) mundet me rezultat 4-0 nga kampioni i trefishte i botes Gjermania, ne kete loje Gjermania tregoj se nuk duhet nenvlersuar sepse mundi Argjentinen me rezultat shume te madh. ne kete loje golin e pare e shenoi T.Muller me nje krosim ne gjuajte te lire te Shfajnshtaiger ne minuten e 3-te kjo tregoi se

Gjermanet e nisen lojen shume mire.Goli i dyte u shenua ne pjesen e dyte nga Klose ne minuten e 68. Pastaj shenon perseri Gjermania me pasimin e sakte te Shfajnshtaiger pertek A. Friedrich ne minuten e 74.Dhe ne fund permbyll Gjermania me nje gol fantastik i M. Klose ne minuten e 89 dhe ketu Gjermania siguroj pjesmarrjen e saj ne gjysemfinale ku do te perballet kunder fituesit te ndeshjes Paraguaj-Spanje qe do te luhet ne oren 8:30/L.Saliu