Shko poshtë

Fiton 4-1 Gjermania kunder Anglise Empty Fiton 4-1 Gjermania kunder Anglise

Mesazh  Arti Sun Jun 27, 2010 11:02 am

Fiton 4-1 Gjermania kunder Anglise German

Fiton Gjermania kunder Anglise me rezultat 4-1. Ne kete ndeshje golin e pare e shenon Gjermania me M. Klose ne minuten e 20, ndersa golin e dyte e shenon L. Podolski
ne minuten e 32. Pastaj ringjallen shpresat e anglesve me nje krosim i cili qelloi qe te ishte gol.Goli i pare i anglise u shenua nga M. Upson ne minuten e 37.Pastaj temtoi dhe F. Lampard me nje gol te qarte, por ndodhi qe referi te mos e shihte dhe goli rezultoi i deshtuar. Pastaj ne pjesen e dyte shenoi T. Müller me nje kundersulm ne minuten e 67.Dhe ne fund permbyll T. Müller perseri me nje kundersulm dhe shenon golin permbylles ne minuten e 70. Dhe Gjermania me kete fitore te rendesishme shkon ne cerek finale./L.Saliu